...............................................................................................................................................

luarvik luarvik


Luarvik Luarviku asutasid Mihkel Kleis (klahvpillid), Andres Lõo (trummid) ja Martin Uustulnd (basskitarr). Alustanud progerokilaadse Radarist ja läti Zodiacist mõjustatud sirgfoonelise ning jõulise rock grupina on nad algusest peale võtnud sihiks käia oma rada. Ajaga on Luarvik Luarvik muutunud järjest enam improvisatsioonilisemaks ning eksperimenteerivamaks. 2000. aastal üllitasid luarvikud samizdatina kasseti "Baltic Station Session", mis esitleb bändi selle algperioodil. Peale basskitarristi lahkumist on Luarvik Luarvik tegutsenud duona, kuid kaasanud erinevatesse muusikalistesse ettevõtmistesse mitmeid eriilmelisi muusikuid. Uuema perioodi luarvikute mõttemaailm on rohkem mõjutatud 70-ndate jazzrocki esindajate Soft Machine ja Miles Davise kompanjonidest, 80-ndate euroopa mürarokist ning psühhedeeliast. Luarvik Luarvik hoidub siiski enda liigitamisest ühegi kindla muusikasuuna alla, seetõttu tuleks nende olemuse tabamiseks leida bändiga vahetu muusikaline kontakt.

2002. aastal ilmus MKDK Recordsi labeli alt nende album "Tabamata Ime". 2004 ilmus Eesti Raadio stuudios salvestatud album "Passioon ja fuuga", kus osalevad ka Kiwa ja Lauri-Dag Tüür. Veidi pärast seda lahkub bändist Andres ja hakkab tasapisi oma nime all soolokarjääri tegema. LL jätkab koosseisus Mihkel Kleis (klahvpillid), Lauri-Dag Tüür (kitarr) ja Silver Ulvik (trummid). 2008 ilmub album "Enigma variatsioonid", kus paaris loos osaleb vokalistina Roomet Jakapi ja siis läheb bänd laiali. Mihkel jätkab sooloprojektiga EDASI.

EDASI myspace'i leht