...............................................................................................................................................

atlasAastast 2003. tegutsev ansambel Atlas mängib nii lõbusaid kui kurvemaid armeenia ning kaukaasia ja lähisida rahvaviise. Kuigi ida rahvamuusikal on Atlase repertuaaris suur roll, ei ole ansambel keskendunud selle võimalikult autentsele esitamisele ning pigem otsivad tegijad, kellest pooled on armeenlased ja pooled eestlased, kahe kultuuri ühisosa. Atlasele pani aluse Brigitta Davidjants, kes on õppinud rahvamuusikat Jerevani konservatooriumis ja hiljem Ankara Ülikoolis. Ansambli liikmetele pole see kollektiiv siiski esimene. Mõned neist on klassikalise muusikaharidusega, teised aga alustasid oma teed vanamuusika- või alternatiivansamblites. Vaata ka artistid > hundva.

Erle Võsa-Tangsoo – vokaal
Brigitta Davidjants – kanoon
Maka Voskanyan – švi, sring
David Davidjants – kontrabass
Kill Kaare – darbuka, dholak, djembe
Olavi Kõrre – ud, baglama, cümbüs

Plaat:
'Atlas' 2009

Atlase plaati on võimalik osta: Kohvicum (Uus 16, Tallinn), Loitsukeller (Müürivahe 17, Tallinn), Allikas (Estonia pst 17, Tallinn), Lasering, Sibylle (Ülikooli 3, Tartu) or Ruum ja Raamat (Rüütli 12, Tartu), Pärimusmuusika Ait (Tasuja pst 6, Viljandi)

Lisainfo: www.myspace.com/bandatlas