...............................................................................................................................................

hundvaHundva panid 1998. aastal kokku Pearu Helenurm ja Erno Võsa, algkoosseisu kuulusid ka viiuldaja Hello Upan ja löökpillur Kill Kaare ansamblist Romb. Algne eesmärk oli improviseerida akustilistel pillidel vanamuusika teemadel, isekeskis ja oma lõbuks. Sama aasta sügisel algas uute liikmete juurdevool, mille tulemusena paisus algne nelik üheksaliikmeliseks orkestriks. Instrumentaalansamblist sai kahe lauljaga kodumaist luuleklassikat viisistav bänd, mis andis rea kontserte eri linnades erinevate nimede all (näiteks Sookailu Palavikumaa Viljandi Folgil 1999).

Hundva esines viimast korda 2001. aasta kevadel Von Krahlis.

Viimane koosseis: Erle Võsa-Tangsoo ja Kati Lumiste - laul, Erno Võsa ja Pearu Helenurm - kitarr, Hello Upan - viiul, Kill Kaare ja Allan Prooso - löökpillid, Reimo Võsa-Tangsoo - kontrabass, Brigitta Davidjants - flööt.

Hundva lagunemiseks oli hulk põhjuseid, üks olulisemaid lihtne tõsiasi, et üheksa akustilise instrumendi kvaliteetne võimendamine oli aastatuhandevahetusel Eesti väiksematel lavadel praktiliselt võimatu. Seetõttu tegutses Hundva salaja edasi kahe väiksema koosseisuna, millest Brigitta Davidjantsi poolt loodud Luul andis debüütkontserdi festivalil Pilvepillerkaar 2002, teine pool tegutses veel umbkaudu aasta Hundva nime all. Kolmas algsest koosseisust võrsunud ansambel oli tänapäeval reisiraamatuid kirjutava Kati Lumiste ansambel Tiiger Liilia.

Kuigi üürikese tegutsemisaja vältel loodi muljetavaldav kogus laule, ei säilinud Hundvast ühtegi arvestatavat stuudio- ega kontsertsalvestust, siin toodud helinäited on üksikud proovides tehtud ülesvõtted.

Hetkel tegutseb enamik Hundva liikmetest muudes MKDK-ga vähem või rohkem seotud kollektiivides: Brigitta Davidjantsi moodustatud Atlases on siiani Erle Võsa-Tangsoo ja Kill Kaare, viimane neist lõi Kill Baba aliase all ka regerühmituse Bombillaz, Pearu Helenurm ja Allan Prooso mängivad fusionbändis Phlox, Hello Upan kasutab artistinime Liebfraumilch, kõik on üles astunud ka EBDBB ridades.